İzmir'in Çeşme İlçesi'nde, bir hafta boyunca tatil yaptıktan sonra, kaldıkları otel odasına intihar mektubu bırakan ve ardından el ele denize girerek intihar eden 70 yaşındaki Ülker Çetin ile 72 yaşındaki eşi Altan Çetin çiftini otel görevlileri anlattı.

ÇOK SEVMİŞTİK…

Çetin çiftinin mutlu bir tatil geçirdiklerini dile getiren otel görevlisi, "Kendilerini çok sevmiştik" şeklinde konuştu.

Bu sırada olayla alakalı olarak yaşlı çiftin cesedi, Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Yaşlı çiftin en son el ele yürüyerek deniz kıyısına gittiklerinin görüldüğü öğrenildi. Polis oteldeki güvenlik kamerası kayıtlarına incelenmek üzere el koydu.

Öte yandan, yine çiftin yakınlarına ulaşmaya çalışan polis, çiftin odadaki eşyalarını da adli emanete teslim edilmek üzere aldı. Polisin aynı zamanda, otel görevlilerinin yanı sıra, çiftin cenazelerini teslim almaya gelecek yakınlarının da ifadesine başvuracağı öğrenildi.

BİRER SAAT ARAYLA

 Birkaç yakınlarına da intihar edeceklerine dair mesaj gönderdikleri belirlenen çiftten haber alınamadı. Üç gündür Jandarma tarafından karadan, sahip güvenlik ekipleri tarafından da denizden aranan çiftin cesetleri, dün öğle saatlerinde Aya Yorgi Koyu'ndaki bir sitenin sahilinde birer saat arayla bulundu.

ADLİ MERCİYE...

 Hiç kimsenin etkisi ve müdahalesi olmadan hayatımızı sonlandırıyoruz. Bedenlerimizi 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne bağışlıyoruz. Lütfen gereğini yapınız. Çok mutlu bir yaşam sürdük. Kimseyi yormadan, kırmadan, muhtaç olmadan gidiyoruz.

OTEL YÖNETİMİNE...


 Yaşlılık ve hastalık sorunlarımızdan kurtulamıyoruz. Bu nedenle kimseye muhtaç olmadan gitmeyi seçtik. Yaptığımız şey için güzel otelinizden ve güler yüzlü personelinizden özür dileriz. Kalan paramızı personele dağıtın, diğer eşyalarımızı ihtiyaç sahibi olanlara paylaştırmanızı rica ederiz.