Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli’nin birçok kesimini etkisi altına alan kar yağışının ardından öğrencilerin dört gözle beklediği haberi sosyal medya hesabından duyurdu.

Güzeloğlu’nun Twetter hesabından yaptığı açıklamanın ardından kar yağışı ile ilgili resmi açıklama da geldi ve yapılan açıklamada "Yoğun kar yağışı ile birlikte, düşük sıcaklıkların araç trafiğinde ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuzluğa ve mağduriyete yer vermemek amacı ile il genelinde anaokulları, ilk, orta ve liseler ile rehabilitasyon merkezleri dahil eğitim ve öğretime Cuma günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır." denildi.

Tabi güzel haberi alan öğrenciler de ‘Vali amcalarına’ Tweetter hesabı üzerinden birbirinden sevimli mesajlarla teşekkür etti. Öğrenciler, “Senin ponçik kalbini yesinler vali bey amca”, “Ona küçük sürprizler yapın”, “Coğrafya sınavı gitti sana kurban olsunlar”, “Kaşına gözüne kurban senin”, “Sen Allah’ın bir lütfusun” ve daha birçok tweet yazarak teşekkürlerini iletti.