Geçtiğimiz günlerde Kartepe'de bulunan Emre Restoran'da yangın çıkmış, restorant kullanılamaz hale gelmişti. Kartepe Jandarma ekipleri kamera kayıtlarında yaptıkları inceleme sonrasında 8 şüpheliyi tespit etti. Kişilerin yüzleri net olarak belirlenemese de, olay yerine gelen araçların plakalarından sonuca gidildi. Mobeselerle takip edilen araçların kiralık araçlar olduğu ortaya çıktı.

 

5 KİŞİ SERBEST 3 FİRARİ

Jandarma kiralama şirketlerinden araçları kimlerin kiraladığını belirledi. Bunun üzerine şüpheli şahısların bazıları evlerinden alınmak, bazıları da Jandarma Karakoluna davet edilmek kaydıyla ifade vermeye çağrıldı. 8 şüpheliden 5'i; G.B, S.D, H.Ü, H.V. ve A.V ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Şüpheliler adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Yakalanamayan diğer üç zanlı M.Ç, A.T ve B.D´nin firari olduğu bildirildi.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Zanlıların yanan Emre Restoranın ortağı oldukları iddiasıyla mekânı sigorta yaptırdığı ve sigortanın bitimine 3 gün kala kundaklama olayını gerçekleştirdikleri iddia ediliyor. Ancak yakalanan şahısların ve yapılan sigortanın Emre Restoran ile resmi olarak hiçbir bağı görünmüyor. Jandarma Kuvvetleri olayla ilgili geniş çaplı soruşturmasını sürdürüyor.