Olay, geçtiğimiz çarşamba günü saat 14.00 sıralarında Şişli Harbiye'de bulunan bir evde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kimliği belirlenemeyen hırsızlık zanlısı bir şahıs Harbiye'de bulunan eve dadandı. Daha önce de iki kez aynı eve girerek hırsızlık yapan şahıs, üçüncü kez eve geldi.

 Apartmanın giriş kapısından zorlanmadan giren hırsız, dairenin kapısını kartla açmaya çalıştı. Kapıyı kartla açmayı başaramayan hırsız tornavida getirerek kapıyı açmak için çabaladı. Bütün çabalarına rağmen kapıyı açamayan hırsız eve merdiven boşluğunda bulunan mutfak penceresinden girdi. Eve girdikten hemen sonra ellerine kanepenin üzerinden aldığı çorapları giyen hırsızın rahat harekeleri dikkat çekti. Rahat bir tavırla evin odalarında gezen hırsız evden 109 ekran televizyon, notebook, bazı küçük ev eşyaları, bir miktar altın ve para çaldı.
Para, altın ve eşyalarla birlikte toplam 10 bin TL değerinde hırsızlık yapan zanlı 109 ekran televizyonla birlikte tekrar mutfak penceresinden çıkarak kayıplara karıştı. Hırsızın 109 ekran televizyonla pencereden çıkması ve merdiven boşluğuna atlaması ev sahibini de şaşkına çevirdi. Aynı şahsın daha önce de iki kez eve girdiği ve ikinci girişinde 20 bin TL tutarında hırsızlık yaptığı öğrenildi. O anlar ise evin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.
 

 Evin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, hırsız apartmanın giriş kapısından zorlanmadan giriyor. Daha sonra dairenin kapısına gelen hırsız kapıyı kartla açmaya çalışıyor. Kapıyı açmayı başaramayan hırsız tornavida getirerek kapıyı açmak için çabalıyor. Uzun uğraşların sonunda kapıyı tornavidayla da açmayı başaramayan hırsız eve merdiven boşluğunda ki duvardan atlayarak burada bulunan mutfak penceresinden giriyor. Eve giren hırsız kanepenin üzerinden çorap alıp ellerine giyiyor. Hırsızın daha sonra çaldığı eşyalar ve televizyonla birlikte duvardan atlayarak tekrar merdivenlere indiği görülüyor. Merdivenlere duvardan atlayarak inen şahıs atladığı sırada çaldığı eşyaları düşüyor. Düşürdüğü eşyaları hızlı bir şekilde toplayan hırsız kayıplara karışıyor.