Karamürsel’de yaşayan vatandaşlar ve esnaf, bölgede yaşanan uyuşturucu ticaretine isyan ederek yetkilileri göreve çağırdı. Uyuşturucu kullanımı ve ticaretinin açık açık yapılır hale geldiğini belirten ilçe sakinleri, "Hava karardıktan sonra sokakta uyuşturucu ticareti dönüyor" dedi. Tepki gösterdikleri için uyuşturucu satıcıları tarafından tehdit edildiklerini iddia eden esnaf ve vatandaş, bu nedenle isim vermek ve fotoğraflarını çektirmek istemezken ilçede polis kadrosunun çok yetersiz olduğunu ve bu yetersizliği herkesin bilmesine rağmen kimsenin harekete geçmediğini belirten vatandaşlar “SİYASİLERDEN” yardım istediler.

"SESİMİZİ DUYUN"

Artık biri bizim sesimizi duysun. Hava karardıktan sonra sokağa çıkmaya korkuyoruz. Gencecik insanlar uyuşturucu kullanmaya ve içmeye mecbur bırakılıyor. Bu konuda şikayetçi olmaya kalkanlar yine bu ticareti yapanlar tarafından tehdit ediliyor. Karamürsel uyuşturucu yuvası haline gelmeye başladı. Biz artık gençlerimizi bu merete kurban vermek istemiyoruz" dedi.

SON ZEHİR JAMAİKA

Öte yandan bölgede uyuşturucu tacirlerinin yeni piyasaya soktukları türün "jamaika" isimli bir madde olduğu belirtildi. Jamaika kullanıcısı olduğunu belirten A.T, bu maddenin "bonzai" den de tehlikeli olduğunu, kişide halüsinasyon görmeye neden olduğunu, kullanan kişinin teninin siyahlaştığını belirti.