Uludere İlçesi'nde Uzman Çavuş Cebrail Gülbül, izinli olarak memleketi İnegöl'e bağlı Hamitabat Mahallesi'ne geldi. 16 PF 473 plakalı Otomobili ile dün Sabah saatlerinde ilçe merkezine gelmek isteyen uzman çavuş, Hamitabat ile Kurşunlu Mahallesi arasındaki kayganlaşan yolda direksiyon kontrolünü yitirdi. Yoldan çıkan otomobil ormanlık alanda ağaçların arasından sıyrılarak yaklaşık 60 metre gittikten sonra ağaca çarparak takla attı.

SIKIŞTIĞI ARAÇTAN TELEFON AÇTI
Ters vaziyette duran otomobilde sıkışan sürücü Cebrail Gülbül, cep telefonu ile akrabalarını arayarak kaza yaptığını bildirdi. Durumu jandarmaya bildiren Gülbül'ün yakınları da yol boyunca gezerek kaza yerini aradı. Kazaya dair yol üzerinde herhangi bir iz bulunamaması üzerine hem jandarma ekipleri, hem de akrabaları yol boyunca ormanlık alana bakarak uzman çavuşa ulaşmaya çalıştı.

ATEŞ EDEREK YERİNİ BELLİ ETTİ

Aracın ormanlık alandan yaklaşık 60 metre aşağıya kadar inmesi kaza yerinin belirlenmesini güçleştirirken, yoldan gelen sesleri duyan araçta sıkışan uzman çavuş havaya ateş ederek yerini belli etti. Silah sesinin geldiği noktaya inen Jandarma görevlisi, araç içerisinde sıkışan genç Uzman Çavuşa ulaştı. Sedye üzerine koyulan yaralı Uzman Çavuş, zeminin kaygan olması nedeniyle güçlükle yola kadar çıkarıldı. sağlık ekibi tarafından ilk müdahalesi burada yapılan yaralı, ambulansla İnegöl Devlet Hastanesi acil servisine getirilerek tedavi altına alındı.