Taksicinin kaçtığı anın görüntüleri ortaya çıktı.İstanbul Kartal'da 5 gün önce karşıdan karşıya geçmeye çalışan Dilge Şen'e çarparak ölümüne sebep olan ve olay yerinden kaçan taksici, Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından dün gece yakalandı. Öte yandan, taksicinin olay yerinden kaçarken güvenlik kameralarınca kaydedilen görüntüleri ortaya çıktı.

GENÇ KIZIN ARKADAŞLARI SOSYAL MEDYADA KAMPANYA BAŞLATTI

Kartal sahil yolunda bir taksici 5 gün önce 29 yaşındaki Dilge Şen'e çarpmış ve olay yerinden kaçmıştı. Genç kızın arkadaşları Kimyager Dilge Şen'in ölümüne neden olan taksicinin yakalanması için sosyal medyada kampanya başlattı.

TEK FARI YANMAYAN TAKSİ DİKKAT ÇEKTİ

Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri bölgedeki MOBESE kameralarını inceledi. Görüntülerde tek farı yanmayan bir taksinin olay yerinden hızla uzaklaştığını belirleyen ekipler taksiler üzerine yoğunlaştı.

TAMİRCİYE GİTTİ, YAKAYI ELE VERDİ

Takside hasar oluştuğunu belirleyen polis ekipleri oto tamircilerini de araştırmaya başladı. Bir taksicinin tamire geldiğini belirleyen polis, yaptığı incelemede Dilge Şen'e çarpan taksiyi belirledi. Genç kızın ölümüne neden olan taksici yakalanarak gözaltına alındı.

KAÇIŞ ANININ GÖRÜNTÜLERİ MOBESE'DE

Öte yandan taksicinin kaçarken MOBESE kameralarınca kaydedilen görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde tek farı yanmayan taksi hızla olay yerinden kaçıyor.