Kocaeli Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğünün sanığın tasarlayarak canavarca hisle, eziyet çektirerek öldürme fiilinin anlam ile sonuçlarını algıladığı ve cezai ehliyetinin olduğu yönündeki raporu duruşmada okundu.

Mahkeme heyetinin söz verdiği sanık Kaya, tercüman vasıtasıyla Hacer Çetindağ'ın anne ve babasının tanık olarak dinlenilmesini isteyerek, "Hapishanede kalmak istiyorum." dedi.

Sanık avukatı Mustafa Ersun Künbi de tercümanın müvekkilinin ilk hazırlık ifadesinde yanlış tercüme yaptığından kendisinin tanık olarak dinlenmesini talep etti.

Duruşmada söz alan maktul Çetindağ'ın ağabeyi Cemalettin Deniz sanıkla aynı ortamda huzura geldiğinde sanığın konuşmaları dolayısıyla anne ve babasının sıkıntı yaşadığını anlatarak, bu nedenle sanığın bulunduğu ortamda anne ve babasının dinlenmelerini istemediğini söyledi.

Mahkeme heyeti, sanık Erdal Kaya'nın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Gölcük'te geçen yıl ekim ayında 2 çocuk annesi ve işitme engelli Hacer Çetindağ, evinde boğazı kesilmiş halde bulunmuş, cinayeti işlediği iddiasıyla kadının eşinin arkadaşı olan Erdal Kaya tutuklanmıştı.