İzmit Karabaş Mahallesi Şehit Musa Sokak adresinde bulunan bir internet kafede hesap ödeme nedeniyle çıkan tartışmanın ardından başlayan kavgada rehin alındığı iddia edilen üniversite öğrencileri darp edildi. Başına ve gözüne aldığı darbelerle ağır yaralanan BESYÖ öğrencisi Atakan Baş (20) hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken gözaltına alınan iş yeri sahibi G.Ş. ise sevk edildiği adli mercilerce serbest bırakıldı.

 

“OĞLUMU REHİN ALMIŞ”

Oğlu darp edilen Avukat Zennur Sivri olayı şöyle anlattı: “Oğlum Atakan Baş, arkadaşları Burak Arslan, Şevket Miraç Kıral ve İsa Koluman ile Karabaş Mahallesi Şehit Musa Sokak üzerinde bulunan internet kafeye oyun oynamaya gitmişler. Hesabı ödemek istediklerinde üzerlerindeki paranın yetmediğini fark etmişler. Bunun üzerine işyeri sahibi G. Ş., arkadaşları bankamatikten para çekip gelene kadar oğlumu rehin almış, ağza alınmayacak küfürler etmiş.

 

“YANGIN TÜPÜYLE VURACAKLARDI”

Bu sırada oğlumun arkadaşları gelip parayı ödemişler. Güray isimli şahıs oğlumu bırakmayarak yumrukla vurmaya kalkmış. Bu sırada işyerinde bulunan G.Ş.’nin adamları olan kişiler de ona saldırmış. Yangın tüpünü kafasına vurmak için kaldırdıkları sırada oğlumun arkadaşı Burak Arslan şahsın kolunu tutarak vurmasını ve oğlumun ölmesini engellemiş. G.Ş. isimli şahıs daha sonra oğlunu internet kafenin bahçesine götürmüş. Yanındaki kişiyle birlikte oğlumu bahçede bir sandalyeye oturtmuşlar. Burada oğluma küfürler ederek dövmeye devam etmişler.

 

“ÜZERİMİZE KAPIYI KİLİTLEDİLER”

Bu sırada ben emekli emniyet müdürü Şenol Toklu ve eşi Fatma Toklu ile görüşme yapıyordum. İsa Koluman beni arayarak ‘Arka sokakta internet kafede Atakan’ı dövüyorlar’ dedi. Şenol Toklu ile birlikte hızlıca oraya gittim. Oğlumu dövdüklerine şahit oldum. G.Ş. isimli şahıs bana da küfürler ederek üzerime yürüdü. Şenol Bey ve oğlumun 3 arkadaşı da bahçeye girdiler. Şahıslar hepimizin üzerine bahçe kapısını kilitlediler.

“TOPLUMDAN TECRİT EDİLMELİ”

Bir süre sonra asma kilidi açtılar. İş yerin içine geçtik. Ben telefonumdan polisi aradım. Oğlum hiç iyi görünmediği için onu Şenol Toklu ile birlikte hastaneye gönderdim. Saraybahçe Karakolundan da ekip geldi ve şahsı alarak hastaneye geçtiler. Hastaneden sonra Saraybahçe Karakolu’na gittik. G.Ş. ile onun talimatıyla hareket eden en az beş kişiden adaletin hesap sorması ve gerekli cezayı almaları için adil ve hızlı bir yargılanma yapılmasını, öncelikle bu katil ve psikopat ruhlu insanların toplumdan tecrit edilmesini, bu tip iş yerlerinin sıkı bir denetimden geçirilmesini rica ediyorum.”