Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporuna göre bir süredir devam eden yağmur yağışı, bugün de etkisini azaltarak sürecek.

Ve yarın itibari ile Kocaeli yağmura veda edecek. Sabahları sisli, sonrasında ise güneşli bir havanın etkili olacağı önümüzdeki günlerde sıcaklıkta günden güne artacak. Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğünün 5 günlük hava tahmin raporunda 1 gün yağmur, 4 gün güneş var…

Ve sıcaklık, günden güne artacak. Kocaeli bir süredir yağmurlu ve soğuk havanın etkisi altında. Dün yağan karla karışık yağmur, kimi noktalarda sıcaklığı eksi derecelere kadar düşürdü. Kocaeli’de bugün karla karışık yağmur, yerini yalnızca yağmura bırakacak, yağmurun kuvveti düşük olacak. Yağmur yağışı saat 15.00’e kadar sürecek, sonrasında ise bulutlu ve yer yer güneşli hava yüzünü gösterecek. Sıcaklık en düşük 2, en yüksek 7 derece seviyesinde seyredecek.

25 Aralık Pazartesi günü yağmur beklenmiyor, sisli ve güneşli havanın etkili olacağı hafta başında sıcaklık da yükselişe geçecek. En düşük sıcaklık 3, en yüksek sıcaklık 10 olacak. 26 Aralık Salı günü de sis ve güneş var. Sıcaklıktaki artış sürecek. En düşük sıcaklık 4, en yüksek sıcaklık 11 olarak hissedilecek. 27 Aralık Çarşamba günü de gün sisle başlayacak Kocaeli ve sonrasında güneş yüzünü gösterecek. En düşük sıcaklık 6, en yüksek sıcaklık 14 seviyesinde seyredecek. 28 Aralık Perşembe günü hava parçalı bulutlu ve güneşli. En düşük sıcaklık 7, en yüksek sıcaklık 15 derece olacak. Kocaeli, 2017 yılına kar yağışı ile girmişti, görünen o ki 2018’e açık bir havada girilecek.