15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ operasyonu kapsamında tutuklanan Güvenlik Şube eski Müdürü Güner Yılmaz bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Kocaeli 2.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada sanığın iki kez Bylock kullandığı ifade edildi. Güner Yılmaz mahkemede savunmasında şunları söyledi: “Daha önce ben akıllı olmayan telefon kullandım. 2015 yılında akıllı telefon kullanmaya başladım. Suç istinat edile telefonu ben ikinci el telefon satan bir yere verdim. Kesinlikle ben Bylock kullanmadım.
 
PSİKOLOJİK RAHATSIZLIĞI VAR
Telefonum ilk alındığında ön incelemede bir şey bulamadığı için serbest kaldım. Ancak daha sonra üç memur benimle ilgili ifade vermiş ve ben tutuklandım. Ancak o memurlardan birini hiç tanımam, diğerinin benimle ilgili bir tek suçlaması yoktur. Diğer kişi ise sürekli kavga eden birisidir, çok sayıda disiplin cezası vardır. Bende bu şahsı Dilovası’na atadım. Bu nedenle bana kendisi kin beslemektedir. Şahsın psikolojik rahatsızlığı vardır.
 
FETÖ’NÜN OKULLARINA GİTMEDİM
ÖZSAR Restaurant’ın sahibi Cemil Sarı ile polis derneğinin yemekleri nedeniyle konuştum. Nurettin Çölgeçen ise polis derneği üyesiydi. Onun hakkındaki FETÖ'cü olduğu söylentileri çıkınca yönetimden çıkardım. Bir diğer isim ise Bülent Karagöz’dür. Kendisi ticaret odası başkan vekilliydi. Ben dava açıldığında kendisinin FETÖ’cü olduğu öğrendim. Darbe gecesinin olduğu gün ben diş ameliyatı olmuştum. Olayı duyar duymaz emniyete gittim ve üç gün boyunca eve gitmedim. Ben polis okuluna şehit çocuğu olduğum için girdim. Benim babam şehittir, bu zamana kadar da ne kendim ne de çocuklarım onların okullarına gitmedi. İlimizde yapılan Türkçe olimpiyatları olduğunda bile kendime görev yazdırmazdım, orada olmak istemezdim. 17-25 Aralık sonrası FETÖ bir terör örgütüdür.
 
TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ DEĞİLİM
Ben 6 aydır cezaevindeyim, eşim üçüncü çocuğumuzu doğurdu ama ben yanında olamadım. Eşimden tümör alındı yanında olamadım. Bu şekilde anılmam beni üzüyor. Ben Bylock kullanmadım. Terör örgütü üyesi olmadığım için de etkin pişmanlıktan yararlanmak istemiyorum. Üzerime atılı suçu kabul etmiyorum. Ve tahliyemi talep ediyorum." Mahkeme Güner Yılmaz'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek davayı 1 Mart tarihine ertledi.