15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’ndaki bayramlaşmaya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker belediye başkan yardımcıları Engin Güzel, Nilay Ayran ve Sadık Albayrak, AK Parti Gebze İlçe Başkanvekili Köksal Tatoğlu, Gebze İlçe Müftüsü Şaban Apaydın, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Adem Gider, STK temsilcileri, mahalle muhtarları, oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.
 
NİCE BAYRAMLAR DİLİYORUM
Programda ilk olarak Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker bir konuşma yaparak, “Dostlukların paylaşıldığı bu bayramda sizlerle olmaktan büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Bu meydan çok güzel şeylere şahitlik yaptı. Bayramda dostluklar pekişir küskünlükler barışır. Kent meydanında bugün Gebzeliler bayramlaşıyoruz. Nice bayramlarda bir araya gelmeyi Allah nasip etsin. Komşularımızda savaşların bitmesini diliyorum. Herkesin Kurban bayramını kutluyorum” dedi.
 

 
METRONUN TEMELİNİ ATACAĞIZ
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bir konuşma yaptı. Başkan Karaosmanoğlu, “Bayramlar sevinçli günlerimiz kestiğimiz kurbanlar bizleri Allah’a yaklaştırır ve bizi de birbirimize yaklaştırması için dua edeceğiz. Yaşadığımız müddetçe değişik sorunlarla karı karşıya kalacağız. Bizler güçlü olmak zorundayız. Birliğimizden ve kardeşliğimizden güç alıyoruz. Önümüzde bu dönem sonu gelmeden metronun temelini atacağız. Bunu birkaç yılda gerçekleştireceğiz” diye konuştu.