Gebze Sivil İnsiyatif Platformu’nun düzenlediği 15 Temmuz Şehitlerini anma programına katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Darbe Girişimi ve FETÖ ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Külünk, GKM’de düzenlenen programda Gebzelilerin duygularına tercüman oldu. FETÖ örgütünün bir Gladyo yapılanması olduğunu, elitist bir örgüt olduğunu ifade eden Külünk, parayı çok çok sevdiklerini bu nedenle Gebze’ye de önem verdiklerini belirtti. Külünk, “Bunların kutsalı paradır. Gebze’nin varoşlarıyla işleri yoktur.”dedi.
GEBZE FETÖ İÇİN ÖNEMLİ
15 Temmuz gazete manşetlerinin sergisinin gezilmesi ve kokteyl ile başlayan program, o geceyi anlatan slayt gösterisi ve Kurra Hafız Abdurrahman Bozan’ın kuran tilavetiyle devam etti. 15 Temmuz ile ilgili konuşma yapan Metin Külün, Türkiye’nin 81 Vilayetinde olanları bildiğini belirterek, Gebze’de ki FETÖ yapılanmasından da haberdar olduğunu söyledi. Külünk Gebze ile ilgili, “Kripto FETÖ’cüler apartta bekliyor. Gebze bunların önemli üslerinden birisi. Gebze üretimin, sanayinin, ticaretin merkezi. Bunların en sevdiği yerler Gebze, Denizli, Bursa, Konya, Bolu, Samsun, Kayseri, Maraş, Malatya. Buralar Milli sermayenin Üretim merkezi. Gebze deki hem adalet mekanizmasının, hem güvenlik bürokrasinin FETÖ tamamen temizlenene kadar mücadele edeceğine inanıyorum.”dedi.
3 YIL UYUDULAR
15 Temmuz’un bitmediğini, Türkiye’yi daha zorlu günlerin beklediğini ifade den Külünk, FETÖ ile mücadele etmeyenleri, koruyanları ve iş birliği yapanları sert sözlerle uyararak, “İşbirlikçiler soruşturmaları domine etmeye çalışıyor. Kendilerini dokunmasın diye yakınlarını korumaya çalışıyorlar. Toprak uğrunda ölen varsa vatandır. Öleceksen bir kere öl. 17-25 Aralıkta 3 yıl bu ülkede uyudular. Cumhurbaşkanımız Erdoğan 3 yıl haykırdı paralel yapı diyip, kurumları temizleyin diye ama 3 yıl boyunca yattılar. Bizim bunları görmediğimizi zannediyorlar. Cumhurbaşkanımız 3 yıl mücadele edip konulurken o dönemlerde susanlar 15 Temmuz akşamı yarışa girdiler. 3 yıldır neredeydiniz. Kimin Paralel olduklarını biliyorlardı ama Erdoğan vazgeçer diye beklediler. Şimdi de Erdoğan şehit olur diye beklediler.”dedi.