Kandıra’da aşırı fırtına limanda bulunan 70 – 80 teknede hasara neden olurken bir tekne de parçalanarak battı. Rıhtımda bulunan balıkçı ağlarını da dalgaların yuttuğu öğrenildi.
Kandıra Bağırganlı Limanı’nda aşırı fırtına nedeniyle limanda bulunan çok sayıda balıkçı teknesi hasar görürken bir teknenin de aldığı hasar sonrası battığı öğrenildi. Batan teknenin Gökhan adlı bir balıkçıya ait olduğu öğrenildi. Bağırganlı Limanı’nda 70­-80 balıkçının mağdur olduğu, tüm tekne sahipleri ve tayfaların aşırı fırtına nedeniyle limanda teknelerinin daha fazla zarar görmemesi için büyük gayret sarf ediyor.

BAĞIRGANLI LİMANINDA BİR TEKNE BATTI
Canlarını hiçe sayan tekne sahipleri aşırı fırtınaya rağmen limandaki teknelerini korumak için canla başla mücadele veriyor. Balıkçılar limanın sığ olduğunu ve taşlardan taranmadığı için çok sayıda balıkçı teknelerinin altından hasar aldığını belirtiyorlar. 70 – 80 balıkçı bu şekilde mağdur olurken rıhtımda bulunan balık ağlarını da deniz yuttu. Fırtınanın her geçen dakika şiddetini artırmasıyla Bağırganlı Limanı’nda balıkçıların endişeli bekleyişi devam ediyor.