Bursa’da yaşayan Ahmet ve Rabia Gün çiftinin Mimar kızları Elif Gün ile hayatını birleştirmeye hazırlanan CHP’li başkanın düğünü, 24 eylül Cuma günü saat 17:00’de Maşukiye’de ki Cevizdibi Restaurant’ta olacak.

Çiftin nikah şahitliğini ise CHP’nin eski Genel Başkanı CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal yapacak. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise son anda değişiklik olmazsa o tarihte yapacağı il başkanları toplantısı nedeniyle düğüne katılamayacak.

CHP’nin yetiştirdiği siyasetçilerden biri olan İzmit ilçe başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın Cevizdibi restorandaki nikahına ayrıca Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun da katılması bekleniyor. Feyzioğlu’nun yanı sıra çiftin nikahına Muharrem İnce, Murat Karayalçın, CHP’li milletvekilleri ve genel başkan yardımcılarının da katılacağı öğrenildi.

Uzun yıllardır CHP içinde aktif siyaset yapan, çeşitli kademelerde görev alan CHP İzmit ilçe başkanı Küçükkaya ve gelin adayı Elif Gün, kıyılacak nikahın ardından balayı için Tayvan’a gidecek.