Fuarın açılışında yapılan basın toplantısına İBB Başkanı Mevlüt Uysal'ın yanı sıra Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve diğer davetliler katıldılar.
Darıca’yı temsilen fuar açılışına katılan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, bu tür etkinliklerin ilçenin tanıtımdaki önemine vurgu yaparken, üç gün boyunca ilçenin tanıtımının yapılacağı Darıca standı yerli ve yabancı konukların ilgi odağı oldu.
UYSAL DARICA STANDINI ÇOK BEĞENDİ
 İBB Başkanı Mevlüt Uysal ve Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar Darıca standını ziyaret ederek bir süre Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’la fikir alışverişinde bulundular. Darıca standını bir süre inceleyen Uysal ve beraberindekiler Başkan Karabacak’a katılımlarından dolayı teşekkür ettiler.
Başkan Karabacak, gençlerde Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü’nün üç yıl üst üste Avrupa Şampiyonluğu ve bu yıl 6.sı yapılan Darıca Yarı Maratonu’nun spor otoritelerinin dikkatini Darıca’ya çektiğini ifade ederken, ilçe gençliğinin spora yönlendirilmesi adına çalışmalarının bundan sonra da süreceğini söyledi. Darıca’nın spor alanında son yıllarda elde ettiği başarılardan dolayı Darıca standı fuarda en çok ilgi gören stantlar arasında yerini aldı.