Kayseri'de 2.5 ay önce, boşanmak isteyen 23 yıllık eşi 2 çocuk annesi 38 yaşındaki Ümmügülsüm Dursun'u av tüfeğiyle öldüren 45 yaşındaki Cezmi Dursun ilk kez katıldığı duruşmada "Namusumu temizledim." dedi.

AĞLAYARAK SAVUNMA YAPTI

Kahramanmaraş'ın Göksün ilçesinden 2 ay önce Kayseri'ye gelerek, boşanmak isteyen eşini öldüren Cezmi Dursun, Kayseri'deki duruşmaya Nevşehir Kapalı Cezaevi'nden sesli ve görüntülü bilişim sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Savunmasını gözyaşı ve hıçkırıklar arasında yapan Cezmi Dursun, öldürdüğü Ümmügülsüm'ün, 2013-2015 yılları arasında yaşadıkları Kayacı köyünde hizmetli olarak çalıştığı okulda, diğer erkek hizmetli ile görüşüp arabasıyla gezdiğini iddia etti.

"HADEMEYLE LAFI ÇIKTI"

Cinayet sanığı Cezmi Dursun savunmasında şunları söyledi:

"Karımın okuldaki diğer hademenin arabasına binmesi ve bir yerlere gitmesi üzerine köyde eşimle ilgili laflar çıktı. Ben de birkaç defa Ümmügülsüm'ü o adamın otomobiline binmemesi konusunda uyardım. Bu yüzden tartıştık, birkaç defa annesinin evine gitti. İkna edip evimize getirdim.

"SEN GELME" DEDİ KAYSERİ'YE GİTTİ, BOŞANACAĞINI SÖYLEDİ

Sonra da köyden uzaklaşıp, ailece tatil yapmak istedim. Eşim 'sen gelme' diyerek Kayseri'ye gitti. Aradan birkaç gün geçince beni telefonla arayıp, boşanma davası açtığını söyledi.

"BEN CİNSEL İLİŞKİYE GİRİYORUM, HEPSİ DOĞRU' DEDİ"

Bunun üzerine Kayseri'ye geldim. Karım ve çocuklarımın oturduğu eve gittim. Ümmügülsüm evde yoktu, bir süre sonra eve geldi ve beni görünce 'Ne arıyorsun burada?' dedi. Konuşmaya çalışırken bana yatak odasını gösterip 'Ben cinsel ilişkiye giriyorum, köyde hakkımda çıkan her dedikodu doğru' dedi.

"TÜFEĞİ ATEŞLEDİM, NAMUSUMU TEMİZLEDİM"

O an cinnet geçirip yanımda taşıdığım tüfeği rastgele ateşledim. Namusumu temizledim. Karımı çok seviyordum. Eşimin ailesi namusumu korumama izin vermedi."

"O ADAM ARTIK BABAM DEĞİL"

Öldürülen Ümmügülsüm Dursun'un şikayetçi olan annesi Meryem Uzer (58) ise damadının kızına sürekli şiddet uygulandığını öne sürerek cezalandırılmasını istedi.

Davada tanık olarak dinlenen, çiftin kızları İ. Dursun (16) ise, "O adam artık benim babam değildir. Kendisini kabul etmiyorum. Aklım erdiğinden beri sürekli annemi döverdi." dedi.

Mahkeme heyeti, diğer tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.