Geçtiğimiz hafta kent genelinde yağan yoğun kar ve yağmur yağışının ardından kentin bir çok noktasında su baskınları ve elektirk kesintileri yaşanmış ve vatandaşlar büyük bir sıkıntı yaşamıştı.
Yağan kar yağışının ardından Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise okullara 1 günlük kar tatili verildiğini açıklamıştı.
 
Peki 2017'nin ilk haftasından Kocaeli'de hava nasıl olacak?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre Kocaeli'de bu hafta kar yağışı olmasa da sıcaklık eksi dereceleri görecek.
İlimizde yarın yani 2 Ocak Pazartesi günü güneşli bir hava hakim olacak, buna rağmen sıcaklık en düşük eksi 5, en yüksek 3 derece olacak.
3 Ocak Salı günü de güneşli hava kente hakim. Sıcaklık en düşük eksi 4, en yüksek 5 derece.
4 Ocak Çarşamba günü ise güneş gidecek, bulutlu hava kente hakim olacak. Sıcaklık en düşük eksi 2, en yüksek 2 derece seviyesinde seyredecek.
5 Ocak Perşembe günü yağmur bekleniyor. Yağmurla birlikte sıcaklık biraz olsun artacak, en düşük eksi 1, en yüksek 6 derece olacak.
6 Ocak Cuma günü de yağmurlu bir hava olacak. Hava sıcaklığı ise 2 ila eksi 4 derece arasında deişecek. 
7 Ocak Cumartesi günü ise hava sıcaklıkları tekrar düşecek ve tekrar kar yağışı başlayacak. Cumartesi günü kent genelinde kar yağışı beklenirken hava sıcaklığının ise eksi 3 ile eksi 8 derece arasında olacağı tahmin ediliyor. 
8 Ocak Pazar günü de kar yağacak ve hava sıcaklığı ise eksi 4 ile eksi 8 derece arasında olacak.