Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, önceki gün Palgaz proje sorumlusu Akın Erbil ve Palgaz Yapım ve İşletme Müdürü Kıvanç Türkmen’i makamında kabul etti. Ziyarette Dilovası Belediye Fen İşleri Müdürü Cihan Sorgucu ve Dilovası Belediyesi Doğalgaz Sorumlusu İbrahim Adıgüzel’de yer aldı.
 
DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPTILAR
 
Toplantıda bu güne kadar yapılan çalışmalar hakkında genel değerlendirme ve Palgaz tarafından yapımı devam eden, yerler ayrıca orman vasfındaki yerleşim alanların doğalgaza kavuşması görüşüldü.
 
DOĞALGAZ AĞI 2,5 YILDA GENİŞLEDİ 
 
Ziyarette konuşan Başkan Toltar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizde doğalgaz ağının genişletilmesi yönünde önemli bir mesafe kaydettik. İlçemizdeki birçok mahallemizde ki sokak ve caddelerde doğalgaz çalışması bitti. Sağlıklı ve temiz bir çevre için ilçemizin tamamında doğalgaz kullanımının yaygınlaşması hem halkımızın rahatlığı hem de çevre konusunda önemli bir faktör olan soba kullanımının ortadan kaldırılması bizim için önemlidir.    
 
DOĞALGAZ BÜYÜK BİR VELİNİMET
 
Halkımızın kışın ısınma ve ev işlerinde ki sağladığı kolaylıkla büyük bir velinimet olan doğalgaz kullanımının ilçemizdeki tüm halkımızın kullanması için 2017 yılında da çalışmalarımız tüm hızıyla sürecektir.”dedi.
 
ORMAN VASFINDAKİ KONUTLARIN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ
 
Dilovası’nda oldukça fazla olan orman vasfındaki yerleşim yerlerinin de doğalgazdan yararlanması gerektiğini geçmişte yapılan hatalar yüzünden insanların cezalandırılmaması gerektiğini belirterek Palgaz yetkililerinden sorunun çözümü noktasında çalışma yapmalarını istedi.