Stajlarını tamamlayan 11 avukat için Kocaeli Barosu Avukat Umut Gümüş Eğitim Salonu’nda ruhsat ve yemin töreni düzenlendi. Törene Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe, yemin edecek olan avukatlar, aileleri ve yakınları katıldı. Törende konuşan Sertif Gökçe, 10 Aralık gecesi İstanbul’da düzenlenen hain saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek, “Şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına da sabırlar ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bugün görevine başlayacak avukat arkadaşlarımızın bu mesleği gururla başarabileceğine inanıyorum. Yeni avukatlarımıza da meslek hayatlarına başarılar diliyorum” dedi. Bir yıl süren stajlarını tamamlayan 11 avukat adayı, konuşmaların ardından düzenlenen törende yeminlerini ederek resmen avukat oldu. Düzenlenen yemin töreni ile birlikte Kocaeli Barosunun son sayısı bin 404 üyeye ulaştı. Nuri AKÇAHARMAN

 

ÖZGEÇMİŞLER

Cihan Eroğlu: 1990 Kocaeli doğumlu olan Cihan Eroğlu, Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2015 yılı mezunu. Eroğlu avukatlık stajını Burhan Dilek, Mehmet Akgül ve Ceren Ece Dilek’in yanında tamamladı.

Oğuz Yaşar: 1992 Kocaeli doğumlu olan Oğuz Yaşar, Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi 205 yılı mezunu. Yaşar avukatlık stajını Nayim Ulaş’ın yanında tamamladı.

Gökhan Uzun: 1993 Kocaeli doğumlu olan Gökhan Uzun Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2015 yılı mezunu. Uzun avukatlık stajını Burak Şahin’in yanında yaptı.

Ayşenur Atagan: 1992 Kocaeli doğumlu olan Ayşenur Atagan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2015 yılı mezunu. Atagan avukatlık stajını Oktay Köse ve Sevgi Çalışkan Köse’nin yanında tamamladı.

Şerife Gözde Kutluca: 1993 Kocaeli doğumlu olan Şerife Gözde Kutluca Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2015 yılı mezunu. Kutluca avukatlık stajını Abdullah Eryarsoy ve Ahmet Altuğ’un yanında tamamladı.

Mehmet Tayyip Peker: 1990 Yahyalı doğumlu olan Mehmet Tayyip Peker Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2015 yılı mezunu. Peker avukatlık stajını Burak Uluköylü’nün yanında tamamladı.

Hilal Esra Özarslan: 1993 İzmit doğumlu olan Hilal Esra Özarslan İstanbul Üniversitesi 2015 yılı mezunu. Özarslan avukatlık stajını Halit Çokan ve Selman Balta’nın yanında tamamladı.

Müslim Yıldız: 1993 Gebze doğumlu olan Müslim Yıldız Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2015 yıllı mezunu. Yıldız avukatlık stajını Türksen Koç’un yanında yaptı.

Uğur Durmaz: 1987 İzmit doğumlu olan Uğur Durmaz Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2015 yılı mezunu. Durmaz avukatlık stajını Çağrı Çakıcı ve Canan Güngör Çakıcı’nın yanında tamamladı.

Betül Çalışkan: 1993 Sakarya doğumlu olan Betül Çalışkan İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2015 yılı mezunu. Çalışkan avukatlık stajını Murat Gezer’in yanında yaptı.

Yasin Yılmaz: 1990 Ilıca doğumlu olan Yasin Yılmaz İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2015 yılı mezunu. Yılmaz avukatlık stajını Murat Bayraktar’ın yanında yaptı.