Polis müfettişleri Ukrayna'nın başkenti Kiev'de ismi açıklanmayan 29 yaşındaki zanlının amcasını, yengesini ve çiftin oğullarını öldürdüğünden şüphelendiklerini açıkladı. Müfettişler şüphelinin daha sonra da mutfaktan aldığı bıçakla cesetleri parçalara ayırdığını düşündüklerini ifade etti. Polisin ihbar üzerine daireye baskın düzenlemesini müteakip zanlının silahla kendisini vurduğu açıklandı.

AKRABALARININ CESET PARÇALARINDAN YAHNİ PİŞİRDİ

Kiev polis sözcüsünün yaptığı açıklamada, yamyam zanlı olarak nitelenen gencin diğer yakınlarını da öldürüp cesetlerini parçalara ayırması ihtimali değerlendiriliyor. Polis sözcüsü Andrey Krischenko, açıklamalarının devamında: "Daireye girdimizde kavanozlarda ve tencerelerde beden parçaları gördük. Zanlı yeğen, akrabalarının beden parçalarını tencerede pişirmekteydi. Pişirilmiş insan etlerini muhafaza etmek için konserve kavanozlarına koymuştu. Yeğen, akrabalarının vücut parçalarını birkaç tencerede kaynatıp yahni olarak pişirmişti. Polisin daireye intikalinden evvel pişirdiği beden parçalarını birkaç kavanoza istiflemişti." sözlerini dile getirdi.

Polis sözcüsü Krischenko: "29 yaşındaki zanlının ikamet etmiş olabileceği bütün adresleri kontrol ediyoruz. Çok geniş çaplı bir soruşturma içinde bütün her detayı araştırıyoruz. Muhtemelen zanlının işlediği tek vahşi cinayet bundan ibaret değil." ifadelerini basınla paylaştı.KOMŞULAR, EVDEN KÖTÜ KOKULAR GELDİĞİNİ POLİSE BİLDİRDİ

Kiev'in Solomensky bölgesi sakinlerinin ihbarıyla polis daireye girdi. Aynı apartman bloğunda oturan komşuları, aileyi birkaç gündür görmediklerini ve evden kötü kokular yayıldığını polise bildirdi. Polisin çağrısına rağmen daire kapısını hiç kimse açmadı. Bunun üzerine kapıyı kırmak için hamle yapan polis memurları dairenin içinden gelen bir silah sesi duydu.

BAŞINDAN YARALI CİNAYET ZANLISI GENÇ, AMBULANSTA HAYATINI KAYBETTİ

Kapıyı kırarak daireye giren polis memurları, üç kişiye ait ceset parçaları ve kafasında silah yarası olan yaşayan bir kişinin bulunduğu manzarayla karşılaştı. Kafasından ağır yaralı şahsın hastaneye götürülmek üzere bindirildiği ambulansta hayatını kaybettiği açıklandı.Dairede bulunan üç cesedin ölen zanlının 68 yaşındaki amcası, 51 yaşındaki yengesi ve onların yetişkin oğullarına ait olduğu saptandı. Polisin olay mahallinde iki tabanca ve bu silahlara ait kurşunlar bulduğu açıklandı. Yürütülen soruşturmayla cinayetin hangi sebeple işlendiği sorusuna da cevap aranıyor.