AK Parti’de merakla beklenen Gebze ilçe yönetim kurulu listesi geçtiğimiz hafta açıklanırken liste sürpriz olarak yorumlandı. AK Parti’de gözler şimdi ise Gebze’den il yönetimine hangi isimlerin gireceğine çevrildi.

GEBZE’DE SÜRPRİZ İSİMLER

AK Parti Gebze ilçe Başkanı İrfan Ayar, merakla beklenen yönetim listesini geçtiğimiz hafta kamuoyuna açıklamıştı. Uzun tartışmaların yaşandığı yeni listede sürpriz isimler dikkat çekti. Yeni isimlerin de fazla olduğu ilçe yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluşmuştu: İrfan Ayar (Başkan), Selamet Güner, Serkan Özgenç, Murat Yelek, Mahmut Yandık, Hanife Aydın, Mustafa Önal, Hasan Özdemir, Mustafa Demir, Yurdanur Tokum, Enes Yaylak, İrfan İrtegün, Tufan Şahinkesen, Sefa Aydın, Ebru Şınık, Emrullah Bilgin, Taliha Yılmaz, Yavuz Kuş, Esra Albayrak, Zeynep Arktın, Mehmet Ceylan, Hüseyin Karadeniz, Hakan Kaplaner, Samet Özçelik, İlhan Tuğrul.

İL YÖNETİMİ NASIL OLUŞACAK?

AK Parti Gebze’de ilçe yönetiminin belli olmasından sonra gözler il yönetimine kimlerin yazılıp yazılmayacağına çevrilmiş durumda. Gebze’de 4 ya da 5 ismin yazılması beklenirken bu isimlerin kim olacağı merak ediliyor. İl yönetimine girmek isteyenler şimdiden nabız yoklarken mevcut il yöneticilerinin devam edip etmeyeceği de merakla bekleniyor. AK Parti kulislerinde ilçe başkanlığını İrfan Ayar’a devreden Hasan Soba’nın il yönetimine girmesine kesin gözüyle bakılırken İlçe Başkanı adaylarından Mustafa Yıldıztekin’in de il yönetimine girebileceği ifade ediliyor. Diğer isimler için ise mevcut il yöneticilerinin durumunun netleşmesinin bekleneceği dile getiriliyor.